European Design Stories

 

Představujeme vám dlouhodobý projekt European Design Stories, který jsme odstartovali na začátku roku 2015. Kreativní tým festivalu designSUPERMARKET na něm spolupracuje s uměleckou skupinou OKOLO a celou řadou skvělých osobností evropské design scény. Sledujte nás a nenechte si ujít rozsáhlý program výstav, přednášek, online článků, videí i tištěných publikací z oblasti současného designu.

DSCF7851 DSCF7947 Zaven1

European Design Stories je mezinárodní kurátorský projekt dokumentující příběhy v současném evropském designu. Sbírá intimní momenty v kreativních procesech, způsobech myšlení i uvnitř pracovních prostředí.

Neomezuje se na žádné konkrétní oblasti designu, na individuální designéry, studia, značky nebo výrobce. Hledá rozmanité přístupy k současnému designu a pátrá po spojitostech, které vystihují určité jevy v konkrétních evropských zemích nebo v současné společnosti obecně. Cílem projektu je představit design jako významný nástroj, který může zlepšit život lidí. Připomíná, že design nejsou jen hotové produkty, ale především silné příběhy, znalosti a souvislosti, které za nimi stojí.

Kreativní tým European Design Stories cestuje napříč evropskými zeměmi a sbírá autentický materiál ve formě fotografií, videí, nahrávek rozhovorů nebo artefaktů. Konkrétní výstupy průběžně publikuje na svém webu, pořádá výstavy a přednášky. Vydal obsáhlou 350stránkovou publikaci, která reflektuje pozadí současné evropské design scény.

www.europeandesignstories.com

 

15_partner_eu

This post is also available in: English

Partneři projektu