26/01/2012

Artsemestr zima 2012

 

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze tradičně otevře všechny své ateliéry veřejnosti. Od  10.2. do 16.2. bude mít každý z návštěvníků zimního Artsemestru možnost zjistit, jaké tendence a směry formují studenty Katedry architektury, designu, volného a užitého umění.  Prezentace prací (soch, obrazů, oděvů, šperků, prototypů výrobků a mnoha dalších) vychází z úkolů, které svým posluchačům na začátku každého semestru stanoví vedoucí ateliéru.

College of Applied Arts in Prague traditionally opens all their studios to the public. From 2.10 to 2.16 will have each of the Artsemestr visitors way of finding out what the trends and directions are shaping students of the Department of Architecture, Design and applied art. Presentation of works (sculptures, paintings, clothing, jewelry, product prototypes and many others) are based on the tasks that students got at the beginning of each semester from the head of their studio.

Poprvé se na letošním Artsemestru představí výsledky tvorby studentů Ateliéru keramiky pod vedením designéra Maxima Velčovského, stejně tak bude mít premiéru Ateliér architektura IV, který od nového semestru převzal Roman Brychta, a Ateliér architektura III, do kterého nastoupil na místo vedoucího Imrich Vaško. Poslední změnou na pozicích vedoucích ateliérů je dvojiceDominik Lang a Edith Jeřábková, která se postavila do čela Ateliéru sochařství. Po přestěhování zlínských ateliérů do Prahy došlo také ke změnám na Katedře designu, jejich ateliéry nesou nové názvy : Ateliér průmyslového designu (vedoucí Ivan Dlabač) Ateliér designu nábytku a interiéru (Jiří Pelcl) a Ateliér produktového designu (Jan Němeček a Michal Froněk).

Více info na webu VŠUPMore info on the College of Applied Arts in Prague’s website (in czech).

Partneři projektu