12/12/2016

CENY DSM 2016

 

Poslední den festivalu byly ve spolupráci s naším hlavním mediálním partnerem, časopisem Dolce Vita, již potřetí uděleny Ceny designSUPERMARKET 2016. Ocenění získal také designér, který byl nejoblíbenější u návštěvníků.

Vítěze Cen Dolce Vita za nejlepší produkt vybírali ve společném hlasování všichni členové redakce časopisu Dolce Vita, a to z celé stovky vystavujících designérů včetně zahraničních hostů. Udílelo ve 3 kategoriích: produkt a ilustrace, šperk a móda a ceny předávala šéfredaktorka Danica Kovářová.

37

V kategorii produkt a ilustrace zvítězil projekt Alfabeta ilutrátora Patrika Anczaka představující autorskou knihu pro děti s interaktivním přesahem. Cenu v kategorii módy získala návrhářka Martina Dvořáková se svou značkou Made by Ordinary, v níž v moderním pojetí reinterpretuje tradiční textilní techniky. V katerii šperk si cenu poprvé odnesla zahraniční autorka, a to Shiran Shashua z Izraele, která působí pod značkou The Morning After a na festivalu se prezentovala také prostřednictvím výstavy Shenkar: Izraelský šperk dnes.

Také návštěvníci mohli prostřednictvím slosovatelných soutěžních lístků hlasovat o svého favorita mezi designéry. Cenu návštěvníků designSUPERMARKET 2016 získala ilustrátorka Alžběta Skálová s kolekcí výtvarně pojatých bytových doplňků Zastav se ve snu.

Vylosovaný hlasující návštěvník, stejně jako všichni ocenění designéři, získali roční předplatné časopisu Dolce Vita. Gratulujeme a děkujeme!

36

31

28

21

This post is also available in: English

Partneři projektu