22/11/2016

DEBRA NA DSM 2016

 

designSUPERMARKET podpoří lidi s nemocí motýlích křídel. Otevře prodejní výstavu originálních snímků laureátky Czech Grand Design Bet Orten, které nafotila pro neziskovou organizaci DEBRA. Ta v Česku jako jediná pomáhá výhradně lidem s touto nesmírně bolestivou nemocí.

Snímky výrazných osobností, jako je Anna Geislerová, Jiří Bartoška, Liběna Rochová, Musa, Tereza Voříšková, Dan Bárta a mnoho dalších se díky Bet Orten staly svědectvím o křehkosti, naději, síle lidské vůle a chuti žít. Jejich dominantním obrazovým prvkem se staly originální symbolické projekce.

Sto procent výtěžku z prodeje signovaných fotografií, které vznikly v limitované sérii deseti kusů a budou k prodeji exkluzivně pouze na designSUPERMARKETU 2016, stejně jako peníze získané z prodeje kalendářů a diářů, jež budou dostupné v POP-UP knihkupectví DSM 2016 v přízemí Kafkova domu, bude věnováno na pomoc nemocným.

„Nemoc motýlích křídel je extrémně bolestivé onemocnění, se kterým naši pacienti musejí svádět dennodenní boj. Jejich kůže je tak křehká, že i úplně obyčejná věc, jako silnější stisk nebo šev oblečení, jim může způsobit nehojící se ránu,“ říká patronka organizace DEBRA Jitka Čvančarová a dodává: „Díky fotografiím Bet Orten se nám podařilo mnohé o našich pacientech říci v letošních snímcích kampaně na podporu nemocných. Vznikla obrazově unikátní série, která se nyní poprvé ve formě výstavy představí na designSUPERMARKETU, za což jsme nesmírně rádi.“

dsm16_debra_01

dsm16_debra_02

dsm16_debra_03

dsm16_debra_05

This post is also available in: English

Partneři projektu