01/06/2012

designSUPERMARKET v Berlíně!

 

designSUPERMARKET se zúčastní mezinárodního festivalu designu DMY Berlin od 6. do 10. června v prostorách letiště Berlin Tempelhof. V rámci výstavy se představí 8 vybraných českých značek z oblasti produktového designu, doplňků, šperku a módy. Jedná se o úplně první zahraniční prezentaci projektu.

Qubus Design studio uvede hned dvě novinky – Zrození a zánik krásy a Proměna: „Die Verwandlung“. Obě představují sérii skleněných objektů na pomezí art designu v návrhu Jakuba Berdycha. Také Katarze, módní značka zaměřující se na homewear, přichází s úplně novou, speciální berlínskou kolekcí Wake up in BerlinVyrobeno Lesem v Berlíně uvede celou sérii objektů: stolní lampičku Pan Plamínek od Michaely Tomiškové, kolekci šperkovnic se zrcadlem Kmínky od Lenky Damové nebo tapety Ráj v podání Michal Bačáka, v nichž se zrcadlí pohoří Český ráj a které jsou zpracované v duchu pana Li Po, a další. de-sign.cz vystaví projekt SUPER-BOWL, kolekce limitovaných edicí porcelánových mís ve shodném, speciálně vyvynutém tvaru, jejichž dekor však zpracovali různí umělci. S řadami doplňků ElementoFabrico a Musko, za něž získala titul Obchod roku 2011 v soutěži Czech Grand Design, se představí Papelote. Kolekce šperků LaceStructure a Stretch od Kláry Šípkové ukáží na krásu oceli v jemném minimalistickém provedení. Ether uvede kolekci luxusních multifunkčních kožených doplňků ručně šitých tradičními postupy v designu Evy Vontorové.  Leeda v Berlíně sází na image. Módní značka se představí prostředníctvím krátkých autorských videí režiséra Tomáše Luňáka Leeda Berlin a série I love your boyfriend s hudebními doprovody od Bourka, Jana P. Muchova a Prince of Tennis. Všechny vystavené produkty i některé další budou k prodeji ve festivalovém shopu v areálu DMY.

Festival DMY Berlin je  známý uvolněnou atmosférou v mladém duchu a často až experimentálním pojetím vystavených produktů. V rámci programu se navíc koná celá řada prezentací a sympozií. Udělejte si výlet, načerpejte inspiraci a podpořte český design! Bude léto, bude to v Berlíně a bude tam designSUPERMARKET!

Více info na webu DMY.The attending designers are:

de-sign.cz

Ether

Katarze

Klára Šípkova

Leeda

Papelote

Qubus Design studio

Vyrobeno Lesem

You can find more info on the DMY Berlin website.

This post is also available in: English

Partneři projektu