27/11/2011

Drinky v NoD

 

Pokud budete mít chuť se po celém dni na designSUPERMARKETu se na chvíli odpočinout a třeba si popovídat přímo s designery, zastavte se na drink v experimentálním prostoru NoD, který bude mít čerstvě znovuotevřeno. K poslechu zahrají vybraní DJs, jejichž jména vám tu napíšeme v nejbližších dnech.

Pro ty, kdo neví, tak NoD se nachází v Dlouhé 33, Praha 1 a budeme tam každý večer od 22.00 ve dnech 7. až 11.12.

If you wish to relax for a moment after a day at the designSUPERMARKET or want to talk directly to your favorite designers, stop by for a drink in the experimental space NoD, which will be freshly reopened. We will have thfreshest DJs playing every evening for you, so stop by and have a drink with us.

You can find NoD at Dlouhá 33, Prague 1 and we will be there after 22.00 every night from 7.12. until 11.12.

A teď trochu info o NoD: NoD je institucí jejíž obsah a formu určují tři dramaturgické sekce. Galerie NoD (výstavy), teatro NoD (divadlo) a NoLab (multimedia) jsou názvy dramaturgií zahrnutých pod touto hlavičkou a vytvářejí jeho svébytnou podobu. Každá z nich je vedena člověkem, který ji dodává individuální rozměr. Estetika NoD není fixní, každý kdo se podílí na jeho programu ji ovlivňuje, zásadní je dialog a otevřenost dramaturga, umělce i návštěvníka vůči prostoru.

Tento prostor se definuje jako experimentální tzn. že je otevřen uměleckým a společenským experimentům, ať již se jedná o experimentální formu divadelnosti nebo přístupu ke vzdělávání, poznávání a boření předsudků. Experimentálnost není obsahovým limitem a jedinou hodnotou, zásadní je kvalita, upřímnost a potřeba tvořit a spolupracovat. Důležitým aspektem tohoto prostoru je jeho univerzálnost. Čtyři dramaturgie využívají všech prostorů NoD bez obsahového omezení. Prostory galerie se můžou změnit v divadelní a naopak, audiovizuální produkce stejně jako filmové projekce se můžou odehrát kdekoliv. Jednotlivé akce se můžou podporovat, doplňovat nebo existovat nezávisle na ostatních.

Spojujícím prvkem je návštěvník, který má možnost veškeré dění intenzivně vnímat, být pouze jeho součástí nebo nezaujatým svědkem. Každý se zde ale stává součástí přirozeně vznikající komunity a obsahem tohoto prostoru.

 And now a little info about NoD: The experimental venue Roxy / NoD is a specific place in the centre of Prague, which creates conditions for an artistic and social experiment through four independent dramaturgies. The versatile venue offers inexhaustible possibilities of artistic expression and uses individual dramaturgies as common principles with maximum openness to anything innovative, nontendentious and experimental. The specific nature and experimental tendencies of activities performed under the supervision of the NoLab, Galerie NoD, Teatro NoD and BioNoD dramaturges make a significant contribution to the Czech cultural platform.

Partneři projektu