11/04/2016

DSM V MILÁNĚ!

 

Výstava kurátorského projektu European Design Stories, za nímž stojí festival designSUPERMARKET a kreativní skupina OKOLO, bude k vidění od 12. do 17. dubna na prestižním milánském design weeku. Projekci autentických příběhů o designu doplní křest a prodej tištěné publikace: Reflection of Contemporary Design in European Countries.

Atelier Clerici

Vernisáž expozice se uskuteční 12. dubna od 18 hodin v úchvatných prostorech Atelier Clerici na adrese Via Clerici 5 v oblasti Brera District v samotném centru Milána. Můžete zde spatřit mozaiku krátkých videí, autenticky pořízených během cest za designem do různých částí Evropy, a prohlédnout si obsáhlou, více než 300 stránkovou výpravnou publikaci, která bude pokřtěna právě v rámci Milano Design Weeku 2016, největší světové události v oblasti designu.

V rámci knihy i projekcí se představí více jak 30 designérů a značek, mezi nimi například Chmara.Rosinke, Zanellato/Bortotto, Raiding Project, TaliaYstudio, Very Wood, Casa Mollino, Azucena a Nucleo.

Pozvánka na výstavu EDS_designSUPERMARKET

 

Kniha plná příběhů

„Kniha European Design Stories s podtitulem Reflection of Contemporary Design in European Countries obsahuje jednak vizuální deník z našich cest za designem doplněný o vybrané rozhovory s designéry, a zároveň i sborník esejí od předních evropských kurátorů a sběratelů designu, např. od Tulgy Beyerle, Marca Raina nebo Maji Vardjan. Jednotlivé texty se dotýkají aktuálních témat v designu v kontextu místních specifik různých oblastí Evropy,“ říkají autoři European Design Stories. Všechny materiály – texty, fotografie a videa – jsou přitom pořízené autenticky pro projekt European Design Stories. Publikace bude v prodeji během výstavy v Milaně, a poté ve vybraných knihkupectvích v České republice i zahraničí.

„Jsme sběratelé intimních momentů v kreativních procesech, způsobech myšlení i uvnitř pracovních prostředí. Těch, co nejlépe vystihují příběhy jednotlivých produktů a projektů,“ doplňují tvůrci a lákají tak návštěvníky milánské události k návštěvě expozice European Design Stories.

Dlouhodobý projekt

Projekt European Design Stories je celoroční aktivitou organizátorů mezinárodního festivalu současného designu designSUPERMARKET, který má ambice působit jako celoroční platforma pro podporu mladých designérů a propagaci designu obecně. Autorkou konceptu a programovou editorkou je Darina Zavadilová, nyní mimo jiné kreativní ředitelka designSUPERMARKETU. Umělecké a kreativní ztvárnění projektu zastřešuje skupina OKOLO. Kromě Adama Štěcha, který je hlavním kurátorem, Jana Klosse a Matěje Činčery, jsou členy kreativního týmu také fotograf Tomáš Souček a videoeditor Jan Rybák. Do teoretické roviny projektu se zapojila řada zahraničních kurátorů a přispěvovatelů.

Všechny příběhy European Design Stories sledujte na webové stránce www.europeandesignstories.com a na sociálních sítích: FacebookVimeo a Instagram.

Projekt je podpořen programem Kreativní Evropa EU.

15_partner_eu

 

This post is also available in: English

Partneři projektu