19/11/2014

FASHIONCLASH

 

Na prestižním módním festivalu FASHIONCLASH se sídlem v Maastrichtu úspěšně reprezentovalo české barvy již několik předních českých designérů. Nyní přijíždí naopak FASHIONCLASH ukázat holandský módní talent do Prahy. Na designSUPERMARKETU 2014 uvede tvorbu pěti mladých autorů, kteří zazářili na letošním ročníku, a současně vybere české designéry pro účast na příštím FASHIONCLASH Festivalu 2015.

 

Různorodost, inovace, kreativita

Pozvali jsme kurátory platformy FASHIONCLASH, aby v rámci letošního ročníku festivalu designSUPERMARKET představili svůj projekt a současně poodhalili, jaké jsou nejnovější trendy na nizozemské módní scéně. Prostřednictvím tvorby pěti mladých designérů kurátoři odkazují k různorodosti, inovaci a kreativitě. Do výběru pro pražskou prezentaci se dostali Joelle Boers, Ebby Port, Marsha Kessels, Chris van den Elzen a Judith van Vliet.

 

 

Móda, doplňky i šperk

Práce vybraných holandských designérů pohlíží na módu v nejširším slova smyslu. Vedle módního designu se autoři zabývají designem obuvi, textilní tvorbou, šperkem nebo doplňky. Všichni poprvé představili své kolekce již letos v červnu na FASHIONCLASH Festivalu 2014. V rámci designSUPERMARKETU je uvedou v české premiéře, která bude navíc plně prodejní.

 

FASHIONCLASH 2014 Chris van den Elzen 02 Marsha Kessels_m

 

Designéři Judith van Vliet a Chris van den Elzen se poprvé potkali během soutěže FASHIONCLASH / Invito Shoe Design Challenge a poté spojili své síly na festivalu FASHIONCLASH 2014. Ebby Port a Marsha Kessels působí obě v Limburgu, kde se rovněž potkaly na jednom z FASHIONCLASH projektů. Šperky Marshy Kessels skvěle doplňují Ebbyiny módní kolekce. Joelle Boers je talentovaná textilní designérka. Kromě svých kolekcí svetrů a šálů spolupracuje s módní designérkou Bregje Cox. Jejich spolupráce vyústila ve špičkovou kolekci, která měla premiéru na FASHIONCLASH Festivalu v červnu 2014 a v červenci byla uvedena na Mercedes-Benz FashionWeek Amsterdam.

 

FASHIONCLASH 2014 FASHIONCLASH 2014
FASHIONCLASH 2014


Češi na FASHIONCLASH

V rámci festivalu FASHIONCLASH se v uplynulých letech úspěšně prezentovalo hned několik předních českých módních designérů, mezi nimi především Petra Ptáčková, Hana Frišonsová nebo Jana Mikešová. Kurátoři festivalu nyní přijíždí do Prahy nejen s cílem prezentovat zde svůj projekt a nizozemskou módu, ale i scoutovat české designéry, které následně pozvou k účasti na FASHIONCLASH 2015.

 

FASHIONCLASH 2014 FASHIONCLASH 2014

 

Mezinárodní platfoma FASHIONCLASH

FASHIONCLASH je mezinárodní interdisciplinární módní platforma pro novou generaci designérů. Má za cíl propojit rozvíjející se talenty napříč výtvarnými obory a odlišných kultur. Prostřednictvím módy chce oslovit co nejširší publikum. FASHIONCLASH vytváří a rozvíjí vlastní projekty. Hlavním z nich je každoroční FASHIONCLASH Festival, kam se sjíždí prezentovat svou tvorbu mladí designéři z celého světa. Díky festivalu i dalším aktivitám v Nizozemsku i v zahraničí, jako jsou například akce FASHIONCLASH Ruhr, Fashion Across Borders, Fashion Procession nebo FASHIONCLASH Cape Town, má platforma významné postavení v mezinárodním módním průmyslu. Od prvního ročníku v roce 2009 se v rámci platformy FASHIONCLASH představilo přes 800 talentů ze 40 zemí světa. Za celým projektem stojí FASHIONCLASH Foundation v čele s kurátory Branko Popovicem, Laurensem Hamacherem a Nawie Kuiper.

www.fashionclash.nl

 

fc team web quality

 

Prezentace FASHIONCLASH na designSUPERMARKETU 2014 probíhá ve spolupráci s Velvyslanectvím Nizozemského kralovství v Praze a Českými centry. Děkujeme za podporu.

This post is also available in: English

Partneři projektu