25/11/2016

FORZA FASHION HOUSE

 

V letošním roce uvádí designSUPERMARKET již potřetí mladé módní návrháře z Holandska, vybrané jeho kurátorkami z účastníků prestižního festivalu Fashionclash v Maastrichtu. Představíme i kreativní projekt Forza Fashion House, který jeho organizátoři rozjíždí na podporu módního průmyslu nejen v holandském, ale v celoevropském měřítku.

Česko-holandská výměna designérů

Holandské talenty, kteří se představí ve vlastních prodejních prezentacích v Showroomu designSUPERMARKET, tentokrát spojují témata slow fashion a upcycling. Ellen Rooijakkers představuje kolekci vyrobenou z bio bavlny, ručně barvené tradičním způsobem. Naomi Rachel Timan uvádí koncept tašek vyrobených z recyklovaného nábytku. Dvojici doplňuje elegantní pánský streetwear značky LAU by Laura Verdonk.

 

dsm16_ellen_01

foto: Ellen Rooijakkers

 

Laboratoř módního designu

V létě 2017 bude v Maastrichtu otevřen Forza Fashion House, kreativní hub pro koncentraci a rozvoj znalostí a podnikání, za nímž stojí organizátoři festivalu Fashionclash. Jeho cílem je vytvořit inspirativní zázemí pro realizaci a prezentaci designérské tvorby, které je napojené na lokální módní průmysl a funguje jako laboratoř, přispívající k jeho rozvoji a mezinárodní relevanci.

Projekt představí kurátorka Nawie Kuiper v diskuzi s Veronikou Ruppert (Modeschau, Radio Wave) na téma podpory, zázemí a vývoje módního designu v rámci doprovodného programu designSUPERMARKET. Českou situaci na poli systematické podpory módního designu shrne Alice Klouzková a další hosté. Diskuze se koná v sobotu 10. 12. od 17:30 v Experimentálním prostoru NoD, Dlouhá 33, Praha 1.

Program probíhá za podpory Velvyslanectví Nizozemského království v České republice. Děkujeme.

 

Fashion+House+Maastricht

 

This post is also available in: English

Partneři projektu