01/06/2015

JEDEME NA FCF 2015!

 

Od 11. do 14. června zamíříme do Maastrichtu na 7. ročník prestižního módního festivalu FASHIONCLASH. Jednak jedeme podpořit českou účast, ale zároveň se zde chystáme vybrat mladé nizozemské talenty a pozvat je k účasti na letošní designSUPERMARKET. Především však chceme nasbírat cennou inspiraci na mezinárodní úrovni.

Na loňský ročník našeho festivalu jsme pozvali zakladatele a kurátory FASHIONCLASH Festivalu, aby představily holandské designéry a zároveň aby si z českých autorů zvolili adepty pro účast na svojí akci. Díky tomu se v Maastrichtu prostřednictvím vlastní módní přehlídky představí mladá studentka UMPRUM Barbora Procházková, Designer Marketu se zúčastní již etablovaná značka Blueberries a držitelka ceny za nejlepší produkt designSUPERMARKET 2014 Sofya Samareva. Její netradiční klobouky doprovodí také kolekci mladé holandské návrhářky Joelle Boers. Spolupráce obou autorek vznikla spontánně během loňského designSUPERMARKETU, kam byla Joelle nominována kurátory FC Festivalu. Novou kolekci v Maastrichtu uvede také Hana Frišonsová, která se akce z vlastní iniciativy účastní již po několikáté.

fashionclash

FASHIONCLASH Festival je jedinečná interdisciplinární akce s mezinárodním přesahem. Máme obrovskou radost, že můžeme být u toho! Děkujeme představitelům FC Festivalu za pozvání a zároveň děkujeme za podporu Českým centrům a Velvyslanectví Nizozemského království v České republice.

 

This post is also available in: English

Partneři projektu