11/11/2014

MUSLIN BROTHERS

 

Je nám ctí představit vám značku MUSLIN BROTHERS – hlavního zahraničního hosta letošního designSUPERMARKETU a současně historicky prvního mimoevropského účastníka festivalu. Principy těchto módních aktivistů z Tel Avivu jsou jasné: jejich oblečení nezná  žádné předsudky. Nenajdete zde žádné velikosti ani rozdělení podle genderu. Muži i ženy mohou nosit šaty či kalhoty, volné střihy dotváří silueta konkrétního nositele. Pro svou extravaganci, svěžest a konceptuální přístup slaví duo velký úspěch například v Japonsku a v Berlíně. Na designSUPERMARKETU představí svoji tvorbu v podobě prodejní výstavy, workshopu a přednášky. Jedná se o českou premiéru značky, která je navíc plně prodejní.

 
Mušelínové bratrstvo

Za značkou Muslin Brothers stojí návrháři Tamar Levit a Yean Levin, kteří spolu žijí a pracují v Tel Avivu. Společnou značku si založili v roce 2011. Spojuje je především hravost a chuť provokovat. Hravý je i název jejich značky, který odkazuje na mušelín, materiál oblíbený v orientu pro svoji lehkost, ale zároveň zní název téměř stejně jako nechvalně známá organizace sdružující islámské politické radikály.

 

 

Unisex a bez velikostí

Oděv vnímají Muslin Brothers jako formu vyjádření ke složité situaci, která je obklopuje. „Módní průmysl je nedílnou součástí naší kultury. Každý problém, který se ve světě fashion objeví, je přímým odrazem současné společnosti,“ říká návrhář Yaen Levin. Oděv od Muslin Brothers není primárně slušivý, ale ztělesňuje názor. Ten mu musí dodat osobnost, která jej má na sobě. Kolekce nepodléhají tradičnímu genderovému dělení na dámské či pánské ani diktátu velikostí. „Máme zkušenost s tím, že naše modely nastavují zrcadlo sebevědomí jeho nositeli,“ vysvětlují designéři.

 

 

Muslin Brothers na designSUPERMARKETU 2014

Ačkoliv Muslin Brothers patří k nejmladším izraelským módním značkám, má pro svou extravaganci, svěžest a konceptuální přístup velký úspěch v zahraničí. Značku zastupuje britský multi-brand Not Just a Label a také několik concept storů v Japonsku či Berlíně. Kromě navrhování oděvů a uměleckých performací Muslin Brothers navrhují kostýmy pro divadelní společnosti v Izraeli a Evropě. Letos se poprvé zúčastní designSUPERMARKETU, na kterém představí svoji tvorbu v podobě prodejní výstavy a návštěvníci festivalu se také budou moct zúčastnit jejich workshopu a přednášky a setkat se tak s „mušelínovým bratrstvem“ z Izraele.

Prezentace Muslin Brothers na designSUPERMARKETU 2014 probíhá ve spolupráci s modním blogem Fashionbook.cz a Velvyslanectvím státu Izrael.

 

31

This post is also available in: English

Partneři projektu