16/11/2012

Přednáška zakladatelky polského centra designu

 

Vzácným zahraničním řečníkem bude polská teoretička světové úrovně Ewa Golebiowská, o koho jde a proč bude její přednáška opravdu zajímavá?

Ewa Golebiowska očima Davida Kalisty

Ewa Golebiowska je výrazná osobnost polské designové scény a zakladatelka prvního polského Design centra na Zámku Cieszyn. Jako významná teoretička designu cestuje po Polsku i celé Evropě s přednáškami, kde radí začínajícím designérům a firmám, jak spolupracovat a jak dosáhnout úspěchu. Zastává názor, že design zlepšuje komunikaci, je doslova pro každého a v pozitivním smyslu dokáže proměnit každodenní život. Je členkou výboru udílející mezinárodní ceny DME Awards (www.designmanagementeurope.com) a od roku 2011 stejnou funkci zastává také v Evropském institutu pro design a zdravotní postižení (EIDD – Design for All).

Přednáška Ewy Golebiowske proběhně v sobotu 8. prosince v Paláci Archa. Přesný čas budeme aktualizovat v programu na našem webu a v tištěném katalogu. Kromě toho Ewa uvede vlastní kurátorský výběr polského designu, který bude pod názvem Silesian Design Cluster součástí prodejní výstavy designSUPERMARKET.

 

ewa

This post is also available in: English

Partneři projektu