08/06/2017

VÁNOCE 2017 BEZ DSM

 

Milí přátelé a příznivci českého designu, máme pro vás smutnou zprávu – mezinárodní festival současného designu designSUPERMARKET se v letošním roce neuskuteční.

Bude to poprvé po 10 letech, kdy si k vám budou mladí designéři v předvánočním období hledat cestu po svém. Držíme palce, aby se to povedlo! Letos neobsadíme velký dům v centru Prahy, abychom v něm koncentrovali desítky těch nejlepších, nejoriginálnějších a nejhouževnatějších tvůrců z české scény, zaplnili ho hudbou, barvami, kreativní energií, ale i rebelstvím a vzdorem vůči kýči a lacinosti předvánočních obchoďáků; nepřivezeme ani žádné mladé talenty ze zahraničí.

Vánoční nákupy 2017 se musí obejít bez designSUPERMARKETU. Věříme ale, že nebudou o nic chudší než ty loňské, a to tak trochu i díky našemu festivalu a především jeho designérům, kteří v posledních 10 letech společně přispěli k tomu, že Češi více přemýšlí o tom, co kupují, od koho a proč.

Bereme si prázdniny z mnoha důvodů a netajíme, že jeden z nich je finanční (neudělená podpora ze strany MHMP nás zaskočila). Zároveň si uvědomujeme, jak křehký může „český design“ být, zejména když se to s ním přehání. Po 10 letech to chce zkrátka pauzu, zastavit se a dlouze se zamyslet. Rádi bychom vám poděkovali za dosavadní podporu. Vážíme si všech, kdo v uplynulých letech festival navštívili, zúčastnili se ho jako vystavující nebo na něm jakkoliv spolupracovali.

Už teď v červnu vám přejeme šťastné a veselé (léto),

 

tým designSUPERMARKET

 

DSM

 

This post is also available in: English

Partneři projektu