06/12/2014

VERSCHIEBUNG

 

Zveme vás na výstavu Verchiebung, do obývacího pokoje na půdě domu U Minuty. Náš obývák je funkčně vybaven soudobým nábytkem a bytovými doplňky z Německa. Upozorňujeme ale, že možná na první pohled nepoznáte, k čemu jednotlivé kousky slouží. Můžete se na to zeptat přímo samotných autorů. Uvítají vás v bačkorách a pohostí českým pivem ve čtvrtek 11. 12. od 18:00 hodin.

Německý výraz Verschiebung znamená v češtině „posun“. Nás v tomto případě zajímá posun ve svém přeneseném významu. Nábytek dnes nemusí zahrnovat jen klasické kousky, jako je židle, stůl nebo skříň. Aktuální životní potřeby člověka v jednadvacátém století si žádají inovovaný pohled na funkci, materiál i vzhled věcí, které nás každodenně obklopují. Výstava představuje 10 mladých design studií z Německa, jejichž produkty posouvají představu o nábytku do nové roviny.

 

buero famos_1

Der Stromer

Výstava byla inspirovaná produktem Stromer, který představilo njustudio z Coburgu na loňském designSUPERMARKETU. Praktický „pes“ byl v letošním roce navíc doplněn o několik „aplikací“, které dělají z neobyčejné prodlužovačky variabilní kus nábytku.
 

njustudio njustudio_3 njustudio_2

 

Stolky a stoličky

Oslovili jsme Kathrin Lang z njustudia, aby nám pomohla sestavit kolekci dalších objektů od německých autorů, které pohlíží na vzhled a funkci nábytku a bytových doplňků podobným způsobem jako právě Stromer. Výsledkem je výstava Verschiebung prezentující produkty z Berlína, Hamburku, Kolína i Heidelbergu. Překvapí vás svým tvarovým a materiálovým ztvárněním obvyklých funkcí.

 

PhilippKäfer_2 besau-merguerre_2 phillippbeisheim

 

TIP! čtvrtek 11. 12. 18:00 prohlídka za účasti kurátorů a vystavených autorů

Koncepce: Darina Zavadilová, Kathrin Lang (njustudio)
Architektura: Martin Žampach

Prezentovaná studia:
Thomas Schnur, Philipp Käfer, Bao-Nghi Droste, Philipp BeisheimFamosStudio Besau–Marguerre, 45 kilo, Llot Llov, njustudio

 

Výstava probíhá za podpory Česko-německého fondu budoucnosti.

This post is also available in: English

Partneři projektu