23/10/2014

WORKSHOP MODROTISKU

 

Milí designéři, srdečně vás zveme na workshop tradiční textilní techniky modrotisk. Akce se uskuteční 13. – 15. 11. 2014 ve Strážnici na jižní Moravě. Pojeďte s námi prohlédnout si rodinnou dílnu s více než stoletou historií, seznámit se s téměř zapomenutou technikou i se současným přístupem k tradičním řemeslům na světové módní scéně. Inspirujte se pro vlastní grafickou i módní tvorbu.

Workshop se koná pod vedením Alice Klouzkové z návrhářského dua Sistersconspiracy, která současně působí jako doktorandka na pražské UMPRUM a lektorka ve vzdělávací platformě Scholastika. Je určen pro studenty a mladé profesionály v oborech grafický design, módní návrhářství, textilní tvorba. Jedná se o akci konanou v rámci evropského projektu Roots of European design.

Všechny potřebné informace a způsob přihlašování najdete v tomto dokumentu

Modrotisk_Letacek

Program workshopu:

Na workshopu vás čeká prohlídka modrotiskové dílny Arimo s modrotiskařem p. Jochem, představení techniky s praktickými ukázkami tisku; přednáška Kláry Binderové, členky rodinného klanu Jochů a autorky knihy Modré z kypy, o historii textilní techniky a jejích možnostech; přednáška Alice Klouzkové, módní designérky a lektorky, o světových tendencích užití tradičních textilních technik v současném módním designu; příprava vlastních grafických návrhů potisku; zkušební realizace vlastních potisků a mnoho dalšího.

Navazující program:

Přednáška textilní designérky Almiry Sadar (Slovinsko) o vlastním přístupu k oboru a o současné slovinské scéně (přednáška proběhne v prostorách školy Scholastika 27. 11. 2014).

Výstupy z workshopu budou vystaveny v rámci letošního ročníku festivalu designSUPERMARKET v domě U Minuty na pražském Starém Městě od 11. do 14. 12. 2014.

 

Modrotisk_Workshop (dragged) 2

 

 

Partneři projektu