O FESTIVALU

 

Mezinárodní prodejní festival a meeting point
současné české design scény.

designSUPERMARKET je mezinárodní prodejní festival současného autorského designu v Praze. Od roku 2007 vytváří kontinuální platformu pro vystavování a prodej nezávislé tvorby nastupující generace českých i zahraničních profesionálních designérů. Jeho úkolem je současně plnit funkci centra neformálního setkávání osobností designu a nejen zainteresované veřejnosti. Hlavní programovou náplň festivalu představuje Showroom – koncentrovaná prodejní přehlídka kurátorského výběru desítek současných českých i zahraničních autorů. Program je doplněn o doprovodné výstavy, přednášky, workshopy a večírky.

 

„designSUPERMARKET představuje mikrosvět, kde se širší veřejnost setkává s designem
a designéři s veřejností v naprosto neformálním prostředí a uvolněné atmosféře. Je to
společenská událost, největší předvánoční svátek českého designu.“

 

designSUPERMARKET v duchu vlastní filozofe spolupracuje s mladými osobnostmi české designové scény. Architektonickou podobu festivalu vytvořili v roce 2012 Jakub Pollág a Václav Mlynář ze studia deFORM. Přímo pro festival navrhli unikátní systém výstavního a kavárenského nábytku. V roce 2015 si vybrali jako své nástupce mladé progresivní studio MUCK, které tvoří Kristýna Fránková, Ondřej Červený a Romana Vyhnánková. Vizuální styl festivalu v roce 2012 navrhli a dále rozvíjí Jan Kloss a Matěj Činčera, členové kreativní skupiny OKOLO.

Součástí kurátorského týmu je kreativní a programová ředitelka festivalu Darina Zavadilová, redaktorka a propagátorka módy Veronika Ruppert (Radio Wave, ČRo), kurátorka a zakladatelka šperkařské skupiny UNOSTO Tereza Vernerová Volná a v předchozích ročnících i kurátor Adam Štěch (OKOLO).

 

Video: hlůže / valenta

This post is also available in: English

Partneři projektu